Aktualności - WKS Lódź

Przejdź do treści

Menu główne:

14 - 15 kwietnia -  Seminarium dla starterów - SpałaEgzamin centralny z rzutów - Żerków 

W dniach 13 - 15 kwietnia w Żerkowie odbyło się szkolenie połączone z egzaminem w bloku rzutów. Z naszego województwa pojechali: Izabela Rytel, Łukasz Gębarski, Michał Kulesza, Łukasz Młudzik, Bartłomiej Płachta, Marek Smyczek i Piotr WestwalZdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,  przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.  Radosnego, wiosennego nastroju,  serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół  oraz wesołego "Alleluja".

Życzy Zarząd WKS Łódź


Seminarium dla starterów

Centralne Kolegium Sędziów ma przyjemność zaprosić na seminarium dla starterów, które odbędzie się w dniach 14 - 15 kwietnia w Spale. Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy sebastian.swierc@gmail.com (do 11.03.2018)

Wyniki egzaminów centralnych w bloku biegów, skoków i chodu sportowego.

Drodzy Sędziowie udało nam się zwiększyć liczbę licencji centralnych w bloku biegów, skoków i chodzie sportowym. Wszystkim, którzy przystąpili do egzaminu bardzo dziękujemy i gratulujemy.

Zarząd WKS Łódź


Drodzy Sędziowie


Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz wielu miłych chwil na arenach sportowych oraz w życiu codziennym w nadchodzącym Nowym 2018 Roku.

Zarząd WKS Łódź
Spotkanie świąteczne

Pragniemy zaprosić koleżanki i kolegów na świąteczne spotkanie Sędziów WKS Łódź w dniu 15.12.2015 w godzinach 18:30 - 20:30. "Wigilia" odbędzie się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego ul. Tamka 12.

Spotkanie będzie okazją do:
- podsumowania sezonu 2017
- podzielenia się wstępnymi informacjami dotyczącymi nadchodzącego sezonu halowego
- pochwaleniem się sukcesami
oraz
- złożeniem świątecznych życzeń.
Jak co roku będziemy prosili o wpłacenie dowolnej kwoty na cel charytatywny.

W ramach cateringu będzie można spróbować kilku smacznych potraw wigilijnych oraz paru ciast zrobionych przez koleżanki sędziny.

Proszę o potwierdzenie przybycia do dnia 8 grudnia - ziolkowskapatka@gmail.com;
Egzamin na Sędziego Sportowego

Odbędzie się w dniu 18 listopada w siedzibie Miejskiego Związku Sportowego w Łodzi, ul. Andrzeja Struga 6. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w godzinach 11:30 - 15:30. Egzamin odbędzie się w formie ustnej.
Kurs dla Sędziów LA

Najbliższy kurs zostanie zorganizowany w dniach 18-19.11 w godzinach 11:00 - 16:00.

III licencja specjalistyczna

Zaproszenia dla wszystkich sędziów zostaną wysłane do 31 październik. Osoby chcące przystąpić do egzaminu na III licencję specjalistyczną dostana do wypełnienia drogą mailową testy (06.11.2017). Należy je odesłać rozwiązane do niedzieli 12.11.2017 (godz. 20:00).
Za nami ostatnie zawody klubowe na stadionie w tym sezonie. Bardzo dziękjemy wszystkim sędziom za sumienne i rzetelne wypełnianie swoich obowiązków w sezonie 2017. Dotarło do nas wiele pozytywnych uwag na temat Waszej pracy i profesjonalizmu. Działącze i trenerzy wielokrotnie wspominali że sędziowie z WKS Łódź są najlepszymi w Polsce.
Zarząd WKS Łódź
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy

W 2008 roku zostałem pierwszy raz wybrany Przewodniczącym Wojewódzkiego Kolegium Sędziów w Łodzi. Przez kolejnych dziewięć lat starałem się wprowadzić nasz wojewódzki poziom sędziowania na taki, aby sędziowie z regionu byli brani pod uwagę przy obsadzaniu najważniejszych zawodów rozgrywanych w kraju. Byliśmy obecni między innymi na Mistrzostwach Świata (juniorów, przełajowych, halowych, akademickich), Mistrzostwach Europy i wielu imprezach rozgrywanych w Polsce. Zależało mi także, by sędziowie z WKS Łódź jak najlepiej zdawali egzaminy na licencje specjalistyczne. Poziom udało się podwyższyć, aczkolwiek uważam, że świat sędziowski to jest konieczność ciągłego rozwoju, szkolenia się i sprawdzania w kontekście trudnych zdarzeń związanych z lekkoatletyką.
Od grudnia 2016 roku starałem się łączyć funkcje Przewodniczącego WKS, Przewodniczącego Centralnego Kolegium Sędziów i Przewodniczącego Komisji Sportowo-Technicznej PZLA. Na spotkaniu Prezydium WKS w grudniu powiedziałem, że w momencie, kiedy okaże się, że nie mogę w pełni zaangażowania pracować na rzecz WKS, zrezygnuję.
Dzisiaj nadszedł ten moment kiedy chcę Wam wszystkim bardzo podziękować za wsparcie, za przyjaźń, za rozmowy, za współpracę i pomoc przy przeprowadzaniu najtrudniejszych i niekiedy najdziwniejszych imprez lekkoatletycznych. Ze względu na fakt mojego zaangażowania w CKS oraz przewodniczenie Komisji Sportowo-Technicznej PZLA nie mogę dalej już w pełni realizować swoich planów, jakie miałem w stosunku do naszego WKS. Chcę uniknąć sytuacji, kiedy stałbym się jedynie figurantem dlatego zdecydowałem, że z dniem 31.07.2017 r. na ręce Zarządu WKS w Łodzi złożę rezygnację, z prośbą o uszanowanie mojej decyzji. Zgodnie z Regulaminem WKS, z dniem 1.08 pełniącym obowiązki będzie 1. zastępca Przewodniczącego WKS do czasu zakończenia kadencji lub podjęcia decyzji o rozpisaniu nowych wyborów. W dniu wyborów w grudniu 2016 r., Prezydium WKS ustaliło, że funkcję 1. Zastępcy będzie pełnić Łukasz Gębarski.
y
Moi Drodzy, bardzo Wam dziękuję za te wszystkie lata, za wsparcie i wiarę we mnie, w niekiedy kontrowersyjne pomysły, które jak czas pokazał okazały się trafione. Jestem z Was bardzo dumny, z tego, że jesteśmy jednym z najlepszych regionów w Polsce, jeśli chodzi o poziom organizacyjny i merytoryczny sędziowania zawodów.

Życzę Wam samych sukcesów, mocno trzymam kciuki i mam nadzieję, że obowiązki w końcu pozwolą mi by spokojnie przyjechać na zawody do Łodzi i chociaż pobyć z Wami trochę.

Z uściskami
(były) Przewodniczący WKS w Łodzi
Zawsze Wasz kolega
Filip Moterski
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Bydgoszcz 2017
W dniach 13 - 16 lipca na stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Europy U23. Pośród sędziów mianowanych na tą imprezę z naszego województwa znaleźli się:

Filip Moterski - zastępca sędziego głównego zawodów
Patrycja Ziółkowska - koordynator startu
Łukasz Gębarski - kierownik techniczny zawodów
Elżbieta Szablewska - sędzia torowy
Robert Alwingier - sędzia torowy
Mistrzostwa Polski w Biegu 24 - godzinnym
oświadczenie Sędziego Głównego Zawodów

W związku z informacją opublikowaną przez koordynatora ekipy organizacyjnej Mistrzostw zmuszona jestem do zabrania głosu w imieniu sędziów. Jest mi niezwykle przykro, że nasza praca – dostrzeżona i pozytywnie oceniona przez wielu uczestników biegu – stanowi podstawę do wybielania się i przekręcania naszej roli. Chciałabym, by każdy uczestnik biegu, jak i osoby czytające informacje organizatora Klub Sportowy Alaska, postarały się uczciwie oddzielić prawdę od przerzucania odpowiedzialności na sędziów PZLA.

1.       Łącznie na zawodach było 12 sędziów, w tym jeden ze względu na pełnioną funkcję pracował wyłącznie przed zawodami. W trakcie zawodów obecni byli przez cały czas ich trwania trzej sędziowie (w tym dwoje bardzo doświadczonych i znanych przez Państwa), którzy tak jak Wy praktycznie nie odpoczywali.  Dodatkowo na mecie na 8-mio godzinnych pracowali pozostali sędziowie. Sędziowie sprawdzali widoczność numerów, liczyli ręcznie okrążenia oraz przebywali na trasie. Na początku i na końcu zawodów sprawdzony został zegar i jego działanie, którego praca w trakcie rywalizacji budziła wiele zastrzeżeń. Na koniec zawodów odchylenie czasu na zegarze głównym w stosunku do czasu rzeczywistego mierzonego na zegarku wynosiła 1 sekundę.

2.       W biegu 24 godzinnym nie dokonuje się pomiaru ręcznego, gdyż zawody trwają 24 godziny. Nie wiem dlaczego organizator Klub Sportowy Alaska wmawia Państwu, że powinniśmy to robić i zawiedliśmy. Proszę na spokojnie wyobrazić sobie  - jak sędziowie na mecie mają mierzyć czas okrążenia każdemu z zawodników biegu 24 godzinnego….? Dokonywany był natomiast losowy pomiar czasu poszczególnych zawodników, by sprawdzić prawidłowość pomiaru elektronicznego.

3.       W momencie, gdy firma dokonująca pomiaru zgłosiła nam kłopot z wydrukami godzinnymi, umożliwiliśmy jej na bieżąco konsultowanie się z nami i udostępnialiśmy nasze ręczne liczenie okrążeń. Z mojej perspektywy firma dokonująca pomiaru, w trakcie zawodów robiła co mogła by naprawić system tak, by udostępniał państwu dane szczegółowe on-line. Zawiodła ich wiara w technikę ale nie siedzieli bezczynnie ignorując Was. My nie mogliśmy udostępniać naszych notatek na tablicę, gdyż nie były one oficjalnymi danymi z czipów, a jedynie  ręcznym liczeniem. Parokrotnie udzieliliśmy odpowiedzi na pytania zawodników, zastrzegając że liczenie przez sędziego nie może być uznane za oficjalne. Sędziowie PZLA nie sprawują władzy absolutnej nad organizatorem i wynajętymi przez niego wykonawcami, nie wiem jak byśmy mogli mieć również wpływ na stosowaną przez nich technologię.

4.       Trójka z nas (sędzia główny zawodów, delegat techniczny oraz arbiter biegu), która pracowała 24 godziny została do zakończenia wręczania medali, a przed ich wręczeniem wysłuchała uwag zawodników i przyjęła oraz rozpatrzyła kilka ustnych protestów co do pomiaru. Jeśli któryś z Państwa tego nie zrobił na miejscu – przykro mi tylko i wyłącznie, że się do nas nie zgłosił.

5.       Na chwilę obecną, 10.04.20174 godzina 17:00, delegat techniczny wciąż czeka na dane z czipów, by ręcznie sprawdzić każdy wynik i ostatecznie zatwierdzić wyniki. Opóźnienie w tej kwestii nie leży po stronie sędziów PZLA.
I na koniec osobiste ode mnie wyjaśnienie dla osób wpisujących negatywne komentarze pod informacją od organizatora Klub Sportowy Alaska. Nie jestem leśnym dziadkiem, na Mistrzostwach przeszłam łącznie 44 kilometry i zrobiłam wyłącznie dwie 30 minutowe przerwy w pracy. Praca sędziów zarówno na trasie, jak i na mecie została dostrzeżona przez uczestników biegu i ich proszę spytać czy byliśmy i widoczni i dostępni dla każdego. Chciałabym tym oświadczeniem ostatecznie zakończyć z naszej strony wszelkie publiczne komentarze i słowne przepychanki, gdyż uważam, że nie są one potrzebne zawodnikom – to powinno być ich święto. Jeśli będą Państwo mieli jakieś uwagi czy rady na przyszłość co do współpracy z organizatorem Klub Sportowy Alaska – proszę je przekazywać do mnie indywidualnie przez FB. Szczególnie, ze ten sam organizator przygotowuje w Łodzi Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km.

My ze swojej strony czekamy na dane z czipów oraz wynagrodzenie za pracę, które powinien wypłacić nam Klub Sportowy Alaska.
Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach oraz biegach towarzyszących. Na moich oczach odbył się wspaniały spektakl sportowy i proszę, by postawa organizatora nie zepsuła Państwu tej radości.

Do zobaczenia na trasach zawodów,
Patrycja Ziółkowska
Strona internetowa Centralnego Kolegium Sędziów

Miło nam poinformować że zaczęła działać strona internetowa Centralnego Kolegium Sędziów.

Halowy miting lekkoatletyczny "W pogoni za rekordem" Spała 29.12.2016


W czwartek 29.12.2016 roku w hali COS OPO Spała Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) dwukrotnie poprawiał dotychczasowy Rekord Świata. W czwartej próbie pchnął kulę na odległość 22,96 m.
Sędzia Główny Zawodów - Filip Moterski
Sędziowie Główni Rzutów - Łukasz Gębarski i Michał Kulesza
Sędzia sekretarz - Anna Cecotka
Sędzia śladowy - Ryszard Graczyk
Sędzia naciągający taśmę - Henryk Maciejewski

Z okazji świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją i magią
wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa
płynące z serca życzenia radosnych,
spokojnych świąt oraz pomyślności
w nadchodzącym Nowym Roku.


Spotkanie świąteczne
Szanowni Państwo
W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Kolegium  Sędziów serdecznie zapraszam 9 grudnia 2016r.o godz.18.30 do udziału w  świątecznym zebraniu sędziów, które odbędzie się w auli Wydziału Chemii  UŁ, ul.Tamka 12.
Symboliczna składka 5 zł.

Koszulki
Proszę o zastanowie się, kto z Państwa jest zainteresowany nabyciem koszulki z haftem Sedzia PZLA. Podczas  zebrania świątecznego będę zbierała zamówienia co do ilości. Informację  taką można również przekazać drogą elektroniczną na adres wks.lodz@gmail.com do 28. grudnia 2016r. Kolejnym  etapem będzie przesłanie Państwu tabelki z rozmiarami i zgodnie z nimi  proszę kierować się określeniem właściwego dla siebie rozmiaru.

Cena koszulki w poprzednich edycjach wynosiła 35zł.i jej utrzymanie zależy od wielkości całego zamówienia.
Realizacja planowana jest na przełom stycznia i lutego.
Wybory do Centralnego Kolegium Sędziów
W dniu 03.12.2016 odbyły się wybory do władz Centralnego Kolegium Sędziów. O fotel Prezesa ubiegał się kolega Filip Moterski, który był jedynym kandydatem. W głosowaniu tajnym uzyskał 37 głosów i został nowym Prezesem CKS
Spotkanie Prezydium Wojewódzkiego Kolegium Sędziów w Łodzi
Spotkanie odbędzie się 25 października w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łudzkiego, ul. Matejki 22/26 pokój 38. Początek zebrania zaplanowano na godzinę 17:15.
Program zebrania:
1. Szkolenie dla kandydatów.
2. Szkolenie dla obecnych sędziów.
3. Omówienie wniosków z Zebrania Sprawizdawczo - Wyborczego.
4. Kierunki działań WKS w kadencji 2016 - 2020.
5. Organizacja spotkania świątecznego.
6. Organizacja Zebrania Zarządu WKS (w pełnym składzie).
7. Sprawy różne.

W dniu 15 października w gmachu wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego podczas Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego został wybrany nowy Przewodniczący oraz Zarząd Wojewódzkiego Kolegium Sędziów w Łodzi. Na kolejną kadencję został wybrany Filip Moterski, do Zarządu weszli: Katarzyna Gumola, Izabela Rytel, Patrycja Ziółkowska, Łukasz Gębarski, Henryk Maciejewski oraz Łukasz Młudzik.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego